Cyklistika


Zo sedadla svojho bicykla máte možnosť prebádať dych vyrážajúce skalné masívy, vrchy, doliny, vzácnu flóru, faunu a veľa ďalších neodolateľných zákutí. V oblasti Vršatca sa nachádzajú nasledovné cyklotrasy:

Vršatské Podhradie – Červený Kameň – Lednica

Dĺžka trasy – 25 km, kategória SPORT – trekkingové a horské bicykle.

Trasa začína vo Vršatskom Podhradí po modrej značke do dolného hradu Vršatec (možnosť zamknúť bicykle o strom). Späť na modrú a až do Lednice (cez Červený Kameň) na bicykli. Trasa vedie cez lúky a háje. Odtiaľ na hrad Lednica (možnosť zamknúť bicykle pri vstupnej bašte). Návrat do Pruského (Ilavy) možný viacerými spôsobmi – cez Lednické Rovne, Horovce do Pruského, alebo pokračovať po modrej cez Hornú Breznicu do Púchova a Ilavy.

Vršatec – Pruské- Vršatec

Dĺžka trasy 8,7 km, prevýšenie – 494 m, kategória SPORT – trekkingopvé a horské bicykle.

Trasa začína na Vršatci, ďalej pokračuje do Pruského po asfaltovej ceste a naspäť po značkovanom turistickom chodníku, po zelenej značke cez lesný úsek – „Háj“, ďalej pokračuje cez lesnú cestu, lúky, ponad chránenú oblasť „Mikušovské skalice”, úpätím Chotúča, cez lúky pod Vršatskými bralami, okolo orechového sadu nachádzajúceho sa nad dedinkou a cestou vedúcou pod zrúcaninami hradu smerom k méte.

Pruské – Krivoklát – Bolešov – Pruské

Dĺžka trasy – 20 km, kategória SPORT – trekkingové a horské bicykle.

Trasa začína v obci Pruské, ďalej pokračuje cez Krivoklát, horáreň nad Krivoklátom, k chate Gilianka, do Bolešova a Pruského.

Lesný Náučný Chodník – Bolešov – Bohunice – Krivoklát

Dĺžka trasy – 8,2 km, prevýšenie 200 m, kategória – REKREA – cestné a horské bicykle.

Trasa začína v Bolešove , pokračuje cez Bohunice a ďalej na Krivoklát. Má 18 zastávok. Na informačných tabuliach sa turisti môžu dozvedieť o miestnej faune a flóre, o prírodnom výtvore Dračia studňa, o význame práce lesníkov. Ale aj o tom, čo je snehová jama a na čo slúži, alebo čo sú introdukované dreviny (v lokalite sa vyskytuje duglaska tisolistá – dovezená zo Severnej Ameriky začiatkom 20.storočia). Na trase LNCH Bolešov – Krivoklát je ďalej možné sa pokochať výhľadom z vyhliadkovej rozhľadne, z ktorej je pekný výhľad na majestátne Vršatské Bradlá. Najvyššie položené miesto na trase LNCH je horáreň Chrástková 550 m n.m.

Sample image Sample image Sample image